İbrahim Döner Özgeçmiş

İbrahim Döner 31.07.1983 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İlkokulu Çağdaş İlköğretim Okulu’nda, orta öğrenimini Mamak Ortaokulu ve  Mamak Lisesi’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni de başarı ile bitirerek “Şeref Öğrencisi” unvanı ile mezun oldu.

2012 yılında yapılan yeterlilik sınavı sonunda başarılı olarak “Serbest Muhasebeci Mali Müşavir” unvanı almaya hak kazandı. 2012 yılında Ankara Mali Müşavirler Odası’na kayıtlı olarak mali müşavirlik faaliyetini devam ettirmektedir.

İbrahim Döner, ülkemizin “inşaat” ve “enerji” alanında çalışan büyük holdinglerinden birinde on yıl hizmet vermiş olup 2019 yılında ayrılarak kendi “Mali Müşavirlik” ofisini açmıştır. Yazar devasa “konut yatırımları”“sosyal konut projeleri”“alışveriş merkezi yapımları”“ticari iş merkezi”“villa yapımı”“köprü”“yol”, “baraj”“metro”“havaalanı”“büyük kamu yatırımları”“hastane” ve “okul yapımı” projelerinden edinmiş olduğu  deneyim, bilgi ve tecrübelerini meslektaşlarına faydalı olabilmek adına yazdığı kitaplarla ve verdiği “online muhasebe eğitimler” ile çalışma hayatına devam etmektedir.

Uzmanlık alanı “inşaat muhasebesi vergi hukuku”“enerji muhasebesi vergi hukuku”“asgari işçilik incelemeleri”“indirimli oran KDV iadeleri” ve bu sektörlerdeki diğer “KDV iadeleri” olup kitapları yanında gerek muhasebe dergileri (Yaklaşım, Vergi Dünyası) gerekse meslek ile ilgili internet  sitelerinde yayınlanmış pek çok makale ve yazıları da bulunmaktadır.

Yazar aynı zamanda kurmuş olduğu “İnşaat Muhasebesi” Facebook sosyal medya grubunda, çeşitli illerdeki SMMM odalarında, özel dershanelerde ve kendisinin düzenlediği inşaat muhasebesi “vergi hukuku” ve “enerji muhasebesi vergi hukuku” konularında eğitim ve seminerler de vermeye devam etmektedir.

Yayımlanmış Kitaplarım

Yayımlanmış tüm kitaplarımıza başlıklara tıklayarak ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

  • Yenilenebilir Enerji Kaynakları
  • Muhasebe Vergi uygulamaları
  • Sektöre Sağlanan Teşvik ve Hibeler – 2018
  • Kat Karşılığı İnşaat işleri Vergi ve Muhasebe Uygulamaları
  • SMMM / YMM Meslek Mensuplarınca Yapılacak Asgari İşçilik İncelemeleri – 2019
  • Yıllara Yaygın İnşaat Taahhüt İşlerinin Vergilendirilmesi ve Muhasebe uygulamaları – 2020

Youtube Kanalımız

Soru Sor

Uzman olduğumuz alanlarla ilgili tüm sorularınızı aşağıdaki butona tıklayarak sorabilirsiniz.

inşaat muhasebesi eğitimi ve danışmanlık hizmeti için bize ulaşın

Alışveriş Sepetim0
Sepette ürün yok!
Alışverişe devam et
0